Strona głównaOrtezy

Ortezy

Ortotyka indywidualna znajduje zastosowanie w przypadku braku możliwości zastosowanie wyrobów gotowych – ortez.

Ortezy na miarę stosuje się w oparciu o klasyczne materiały i rozwiązania tzw. aparaty – szynowo opaskowe. Są osoby, które nie tolerują, ze względu na wieloletnie przyzwyczajenia, nowych rozwiązań i dla nich proponujemy ortezy w klasycznej wersji ale wykonane z materiałów takich jak aluminium, tytan lub lekkie stopy metali. Wybór odpowiedniego systemy, materiału oraz wykończenia (np. sandał, buty ortopedyczne, skóra, tytan itp.) ustalamy na bezpłatnej konsultacji.

U osób, u których nie ma przeciwskazań co do pełnego kontaktu, wykonuje my ortezy z kompozytów węglowych i laminatów. Wygląd takiej ortezy może być zbliżony do klasycznego aparatu ale jest dużo lżejszy.

Najczęściej, ze względu na wykonanie, ortezy te wytwarza się na kończynę dolną całą bez ujęcia biodra(KAFO). W przypadku dzieci stosuje się tzw. ortezy HKAFO (np. orteza reciprokalna, inaczej orteza RGO) lub ortezy AFO. Typowe ortezy indywidualne częściowe dotyczą wybranej części kończyny górnej lub dolnej (AFO orteza na stopę i podudzie, DAFO orteza dynamiczna na stopę, staw skokowy i goleń, KO orteza kolanowa, KAFO orteza na stopę i kolano).

Ze względu na specyfikę i szeroką gamę produktów oraz możliwości technologicznych, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu umówienia się na bezpłatną wizytę.