Strona głównaProtezy rąkproteza dłoni

Proteza dłoni

Estetyczne silikonowe protezy dłoni

Podobnie jak protezy palców, uzupełnienie dłoni wykonuje się w oparciu o silikon. Dobór odpowiedniego zaopatrzenia zależny jest od wielkości ubytku względnie deformacji dłoni. Przy całkowitym braku palców u nasady dłoni, uzupełnienie palców wykonuje się z ujęciem części dłoni – śródręcza.

Miejscem granicznym dla zastosowania silikonowego estetycznego uzupełnienia dłoni jest nadgarstek. W takich przypadkach wykonuje się już protezę z ujęciem części przedramienia. Koszt, rodzaj i dobór rozwiązania jest zawsze indywidualizowany. Aby zorientować się w możliwościach i cenach protez dłoni i ręki, niezbędne jest przesłanie do nas, drogą mail-ową lub pocztą, zdjęć obu rąk (dla porównania wielkości ubytku) wraz z numerem telefonu, w celu uzyskania dodatkowej wiedzy co do stanu i sprawności ręki. Od wielkość ubytku i zakresu ruchów zależy funkcja protezy (np. możliwość utrzymania przedmiotów, pisanie na klawiaturze komputera, pisanie długopisem itp.).

Opisaliśmy jedynie obecnie dostępne rozwiązania. Są oczywiście protezy funkcjonalneruchome po amputacji części dłoni, które pozwalają na poruszanie palcami, ale mają one obecnie duże ograniczenia co do zastosowania. Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo na bezpłatnej konsultacji w naszej pracowni ortopedycznej.

Przy całkowitym braku dłoni, proponujemy protezy mioelektryczne (protezy mioelektryczne lub bioelektryczne). Dzięki specjalnej konstrukcji ręki elektrycznej możemy wykonać protezę, w której poruszają się palce, przy zachowaniu proporcji wielkości i długoście ręki. Specjalne rękawice kosmetyczne wykonane z silikonu (niektóre „upiększone”) lub z PVC (mogą być barwione i zaimpregnowane) pełnią rolę estetyczną i ochronną dla mechanizmu ręki elektrycznej. Zależnie od wyboru protezy, proponujemy zawsze najbardziej optymalne rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne.

Aby przedstawić ofertę (funkcja-rodzaj, typ, cena) wraz z programem zaopatrzenia (trening, ćwiczenia, terapia itp.), niezbędne jest badanie na specjalnym urządzeniu pomiarowym. Badanie takowe jest bezpłatne.
Więcej o protezach mioelektrycznych na stronie – proteza przedramienia.