Strona głównaAmputacje kończyny dolnej

Amputacje kończyny dolnej

Chirurgiczne usunięcie nogi uznawane jest za rozwiązanie ostateczne, które przeprowadza się wyłącznie w określonych przypadkach. Za wskazanie do amputacji stopy, podudzia lub uda uznaje się sytuację, w której stan kończyny zagraża zdrowiu lub życiu człowieka. Sytuacja taka najczęściej wiąże się z chorobami krążenia, cukrzycą lub nowotworami.

Amputacje kończyny dolnej (stopy, podudzia lub uda) przeprowadzane są również po poważnych wypadkach, gdy część ciała dotknięta jest infekcją, zakażeniem lub w sytuacji, gdy zaklinowana kończyna dolna uniemożliwia wyciągnięcie osoby z miejsca wypadku. Przy trwałym okaleczeniu powrót do sprawności wiąże się zatem najczęściej ze żmudną rehabilitacją.

By życie pacjenta było komfortowe i by mógł on poruszać się samodzielnie, stosuje się protezy nóg. Obumarłe, zagrażające zdrowiu i życiu lub zdeformowane części ciała zastępuje się protezami, które – dobrze dopasowane do wymagań okaleczonej osoby – sprawdzają się niemal tak dobrze, jak amputowane naturalne kończyny dolne. Protezy nóg i stóp zapewniają dynamikę chodu zbliżoną do naturalnego poruszania się, dzięki czemu są nie tylko fizycznym, ale również psychicznym wsparciem po utracie części ciała.

 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.