Strona głównaAmputacje kończyny górnej

Amputacje kończyny górnej

Podczas codziennego życia niemal bez przerwy korzystamy z naszych rąk i dłoni, za pomocą których wykonujemy najrozmaitsze czynności – zarówno w pracy, jak i w chwilach relaksu. Nic zatem dziwnego, że są one narażone na różnego rodzaju urazy. To właśnie urazy oraz zmiażdżenia są najczęstszą przyczyną amputacji kończyn górnych.

Gdy zdeformowane, obumarłe lub zagrażające zdrowiu i życiu kończyny górne nie mogą zostać wyleczone, wykonuje się amputacje dłoni i palców, w skrajnych przypadkach także amputacje ramion. Z uwagi na to, że kończyny górne spełniają istotne funkcje w zakresie sprawności, chwytu i czucia, chirurdzy starają się usuwać możliwie najmniejszą część dłoni lub ręki.

Po operacji, zniknięciu opuchlizny i zagojeniu się kikuta zakłada się protezy rąk - dostępne są zarówno dłonie kosmetyczne z rękawicą sylikonową, które umożliwiają wykonywanie prostych czynności, jak również warianty wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, takie jak elektroniczne systemy analiz sygnałów mięśniowych (EMG). Wysokiej jakości protezy dłoni i palców w wielu przypadkach umożliwiają swobodne funkcjonowanie i pozwalają na prowadzenie normalnego życia.

 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.