By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Bioniczne protezy

Z myślą o komforcie życia i swobodzie ruchów naszych Klientów wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania, umożliwiające dostarczanie produktów spełniających najwyższe kryteria jakościowe. Zalicza się do nich proteza bioniczna, która pozwala na odwzorowywanie naturalnych ruchów kończyny. Została opracowana dzięki wykorzystaniu wieloletnich analiz i obserwacji przy użyciu najbardziej zaawansowanych urządzeń pomiarowych, które gwarantują maksymalną precyzję działania.

Proteza bioniczna – niezależnie od tego, czy obejmuje ramię, rękę, czy nogę – pozwala na wykonywanie fizjologicznych ruchów, a to odróżnia ją od „standardowych” uzupełnień. Dzięki niej jakość i wygoda życia ulegają znaczącej poprawie. Oferowane przez naszą firmę protezy bioniczne to prawdziwa rewolucja w codziennym funkcjonowaniu osób z amputowanymi kończynami. Gwarantujemy pełne wsparcie nie tylko w dostarczeniu, ale również wyborze modelu odpowiedniego dla każdego pacjenta z osobna.

Bioniczna ręka

Posługiwanie się palcami u dłoni pozwala na sprawne wykonywanie podstawowych, codziennych czynności, jak np. pisanie odręczne i na klawiaturze komputerowej, krojenie, wycinanie, układanie. Z myślą o osobach, które nie mają takiej możliwości z powodu amputacji, powstała zaawansowana proteza bioniczna. Ponieważ odwzorowuje ona ruchy, które naturalnie wykonuje ręka, zapewnia precyzyjne posługiwanie się wszystkimi palcami. Dzięki niej codzienne życie osoby z amputowaną kończyną górną staje się znacznie łatwiejsze niż wcześniej.

Proteza bioniczna, która obejmuje ramię, reaguje na bodźce pochodzące z ciała człowieka, precyzyjnie dopasowując wykonywane ruchy do zamiarów użytkownika. To możliwe dzięki zastosowaniu sensorów wyczulonych na pracę mięśni. W odpowiedzi na nią aktywowane zostają mikro napędy, które sprawiają, że proteza bioniczna porusza się prawie jednakowo jak ręka. Możliwość uzyskania setek kombinacji ułożenia dłoni w różnych płaszczyznach, precyzja działania i najwyższa jakość wykonania to najważniejsze zalety oferowanego przez naszą firmę asortymentu.

Proteza bioniczna umożliwia precyzyjne chwytanie, przesuwanie, podnoszenie czy przyciskanie. Mechanizmy sterujące przy każdym ruchu uwzględniają ciężar danego przedmiotu, dzięki czemu chwyt jest pewny, a obiekty nie wyślizgują się z dłoni. Co ważne, w przypadku protezy bionicznej ręka porusza się z szybkością odpowiadającą zamiarom użytkownika. Krótko mówiąc, można mieć ją pod pełną kontrolą, wykonując czynności, które bez niej byłyby nieosiągalne dla osób z amputowaną kończyną górną.

Bioniczna noga

Zasada działania modelu przeznaczonego do uzupełnienia kończyny dolnej jest identyczna jak w przypadku ręki. Proteza bioniczna sprawia, że noga porusza się tak, jak życzy sobie użytkownik. W reakcji na impulsy wysyłane przez mięśnie mechanizmy sterujące prowadzą kończynę z pożądaną prędkością i z uwzględnieniem ewentualnych przeszkód pojawiających się na drodze.

Dostarczane przez nas protezy bioniczne gwarantują swobodę i płynność poruszania się, pozwalając na sprawne pokonywanie zróżnicowanego terenu. Równie istotna jest stabilność, która ogranicza ryzyko upadku. Jako że do wykonywania protez bionicznych wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, możemy zagwarantować ich precyzję działania, niezawodność i wieloletnią trwałość. Dzięki nim noga jest cały czas kontrolowana i umożliwia przemieszczanie się w sposób pozwalający na codzienną aktywność w społeczeństwie.