By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

BeBionic

Dłonie protetyczne

Dłoń protetyczna firmy Ottobock. Dłoń istnieje w dwóch wariantach kolorystycznych jak i trzech rozmiarowych, przez co osoby z mniejszą dłonią nie czują dysproporcji. Dłoń ta oferuje wybór 8 z 14 dostępnych chwytów. Zmiana programów odbywa się w łatwy i intuicyjny sposób za pomocą sygnałów mięsniowych jak i przyciskiem na wierzchniej stronie dłoni. Ręka ta oferuje maksymalną siłę scisku na poziomie 140N, wykonanie danego chwytu do 1s oraz maksymalne obciążenie dłoni(ciężar rozłożony na wszystkie palce): 45kg i pojedynczego palca: 25kg

Nowy system sterowania za pomocą rozpoznawania gestów

Taska

Dłoń protetyczna firmy Taska Prosthetics, jest to jedyna dostepna na rynku dłoń wodoodporna bez dodatkowych rękawic. Oferuje 20 gestów preprogramowalnych oraz 5 z możliwością dostosownia, a zmian między programami odbywa się za pomocą przyciku na wierzchniej stronie dłoni. Posiada również wbudowany ruchomy nadgarstek pozwalający na zginanie ręki w górę i w dół. Jej kciuk posiada własny silnik i nie wymaga ręcznego przestawiania.

iLimb

Dłoń firmy Tuch Bionics, występuje w kilku modelach różniącymi się możliwościami sterowania jak i kilku wariantach rozmiarowych. Ręka posiada 18 chwytów preprogramowalnych z czego wiele można dostosować do własnych potrzeb jak i stworzyć własne. Programy można przełączać dzięki: ruchowi(wbudowany żyroskop i akcelerometr), tuchGrips(nadajniki zbliżeniowe, które można umieszczać na rożnych przedmiotach) oraz dzięki aplikacji na iOS, appleWatch(w przypadku braku sprzętu apple, firma dostarcza za dodatkową opłatą iPod’a Tuch).

Michael Angelo

Dłoń firmy ottobock. Ręka ta posiada wbudowany nadgarstek giętki, pozwalający na ruch dłoni w dół i w górę. Maksymalna siła ścisku to 70N.

Myo - Ottobock

W tej kategori znajduje się kilka modeli o różnych właściwościach, ale o tym samym sposobie działania. Dłonie z tej seri posiadają możliwośc otwierania i zamykania, przy czym ruchome są tylko 3 palce – kciuk, wskazujący i środkowych. Pozostałe palce – serdeczny i mały wypełnione są pianka i dzięki specialnemu mechanizmowi podążaja za resztą palcy. W tym systemie protezę przedramienia można wykonać bez dopłat własnych dzięki dofinansowaniu z NFZ i programu Aktywny Samorząd