By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza dziecięca

Utrata kończyny górnej lub dolnej jest jedną z trudniejszych sytuacji zdrowotnych, jaką można sobie wyobrazić – szczególnie w przypadku najmłodszych. Na szczęście dzięki rozwojowi technologii możemy zaproponować wiele nowoczesnych protez kończyn dla dzieci, które ułatwiają dziecku powrót do sprawności i możliwie normalne funkcjonowanie w gronie rówieśników.

Protezy dziecięce nie są wykonywane z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Przyczyna jest prosta – dziecko rośnie w szybkim tempie, więc w miarę jego rozwoju należy dopasowywać coraz większe elementy, tak, aby odpowiadały na bieżące zapotrzebowanie.

Wiemy, że każdy rodzic lub opiekun pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze, dlatego nasz gabinet został wyposażony w nowoczesne urządzenia służące do:

  • wizualizacji pracy dłoni,
  • pomiaru impulsów mięśniowych.

Jesteśmy też w stanie zaoferować ustawienie kolana pneumatycznego, hydraulicznego i C-leg. Najlepszą decyzją jest kontakt w celu umówienia bezpłatnej konsultacji w naszej siedzibie w Murowanej Goślinie, nieco ponad 20 kilometrów od Poznania.

Dziecko z amputowaną kończyną potrzebuje szczególnej troski i bardzo spersonalizowanego podejścia. Wymiary protezy muszą idealnie odpowiadać na aktualne potrzeby związane z rozwojem, a także rehabilitacją. Co naturalne, kontakt z małym dzieckiem jest utrudniony, dlatego to na nas, jako wykonawcach protezy i konsultantach, ale także rodzicach, spoczywa ogromna odpowiedzialność: trzeba wyczuć i dowiedzieć się, czy zaproponowane rozwiązanie jest wygodne, nie uwiera, nie ogranicza w codziennym, aktywnym funkcjonowaniu.

Proteza dziecięca – co ją wyróznia?

Wykonywanie codziennych czynności przy użyciu jednej ręki lub jednej nogi to duże wyzwanie, zwłaszcza w przypadku najmłodszych. W naszym gabinecie pragniemy wspierać małych pacjentów w uzyskaniu samodzielności, aby mogli normalnie korzystać z życia. Doskonale wiemy, że nie istnieje uniwersalna proteza dziecięca. By znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb, bardzo ważne jest uwzględnienie szeregu różnych czynników takich jak zdrowie, sprawność fizyczna, poziom amputacji czy otoczenie domowe.

To, co wyróżnia tworzone przez nas protezy kończyn dla dzieci, to przede wszystkim starannie dobrane komponenty. Dzięki temu proponowane przez nas zaopatrzenia ortopedyczne w żaden sposób nie zaburzają funkcji motorycznych i wspierają naturalną zdolność ruchową. Z drugiej strony są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i zapewniają maluchom bezpieczne oparcie, pozwalając im swobodnie odkrywać otaczający je świat.

Charakterystyczną cechą dziecięcych protez jest ich lekkość. Udaje się ją uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnych, choć wytrzymałych komponentów. Dbamy o to, żeby rozwiązania przygotowywane nawet na kilka–kilkanaście miesięcy w jak największym stopniu wspierały prawidłowy rozwój dziecka, dlatego sięgamy po nowoczesne technologie i techniki. Na przestrzeni lat zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i wiedzę potwierdzoną licznymi certyfikatami uzyskanymi w Polsce i Niemczech.

Decyzja o protezie powinna być podjęta przez rodziców, jak i samego pacjenta, dlatego na spotkaniach i konsultacjach zawsze troszczymy się o jak najlepszą atmosferę, która sprzyja poszerzeniu wiedzy i wyborowi najlepszych rozwiązań. Należy pamiętać, że ruch dziecka w diametralny sposób różni się od ruchu dorosłego. Proteza pozwala poznawać świat w podobnym lub niemal identycznym stopniu co w przypadku rówieśników bez niepełnosprawności wynikającej z utraty kończyny. Daje poczucie bezpieczeństwa i likwiduje wiele barier. Wykonana w innowacyjny, zaawansowany sposób, odpowiada na potrzeby rosnącego pacjenta. Specjalistyczne podejście gwarantuje satysfakcjonujący efekt. Nasze protezy dla dzieci cieszą się dużym uznaniem wśród klientów z Poznania i okolic.

Dziecięca proteza kończyn górnych

W pracowni ortopedycznej Orto Partner tworzymy pediatryczne protezy kończyn górnych dla dzieci. Dzięki wyposażeniu w najnowszy sprzęt medyczny oraz w zaawansowane urządzenia do wizualizacji pracy dłoni pomagamy najmłodszym odzyskać sprawność w codziennym życiu. Tego rodzaju systemy protetyczne są stosowane najczęściej po amputacji ręki, palców, przedramienia lub ramienia. Proteza dziecięca kończyny górnej pozwala na podnoszenie, utrzymywanie i obracanie lekkich przedmiotów. Wykonuje się ją najczęściej ze skóry, tworzywa sztucznego lub z elementów połączonych z lejem silikonowym. Można je stosować na kikuty krótkie i średniej długości.

Aby wykonywać zwykłe codzienne czynności takie jak krojenie chleba, pisanie na klawiaturze czy przewracanie kartek, potrzebna jest współpraca kilkudziesięciu kości, mięśni oraz stawów. Dlatego bardzo ważne jest, aby proteza dziecięca ręki czy dłoni jak najlepiej odzwierciedlała naturalną anatomię kończyny. Tyczy się to w szczególności przegubu łokciowego oraz nadgarstkowego. Ich odpowiednia elastyczność sprawia, że ruchy mogą być różnorodne i złożone. Nie bez znaczenia jest także wybór dłoni protetycznej, która ma przejąć funkcję utraconych palców. Prawidłowo dopasowane wysokiej jakości uzupełnienieda małemu pacjentowi możliwość chwytania i manipulowania przedmiotami o różnym kształcie. Użytkownik z jego pomocą może wykonywać zarówno czynności wymagające zaciskania dłoni, jak i precyzyjne, takie jak np. pisanie, rysowanie, mycie zębów itp.

Dziecięca proteza kończyn dolnych

W naszym gabinecie realizujemy również pediatryczne protezy kończyn dolnych dla dzieci. Można w nich nauczyć się chodzić, a w niektórych przypadkach nawet biegać, wspinać się czy uprawiać sport. Jest wykonywana indywidualnie przy uwzględnieniu potrzeb małego pacjenta, po wcześniejszym uzyskaniu wymiarów oraz specjalnego gipsowego negatywu. Oferujemy zarówno rozwiązania kosmetyczne, jak i mechaniczne, które pozwalają maluchom normalnie funkcjonować i samodzielnie wykonywać większość czynności na co dzień. Ich najważniejszym celem jest rekonstrukcja ruchów stopy i stawu kolanowego, gdyż to właśnie te części nogi odgrywają kluczową rolę w poruszaniu się. Wytrzymałość zastosowanych komponentów oraz zaawansowana hydraulika przegubów sprawia, że nasze protezy kończyn dla dzieci gwarantują dużą swobodę ruchu podczas chodzenia i biegania. Te trwałe i stabilne zaopatrzenia ortopedyczne zazwyczaj mają konstrukcję modularną. Poza zminiaturyzowanymi komponentami wyróżnia je szereg istotnych cech, takich jak niska waga, wysoka wytrzymałość oraz odporność na zabrudzenia.

W pracowni Orto Partner wykonujemy profesjonalne systemy protetyczne dla wszystkich poziomów amputacji nogi. Zależy nam, aby trafiający do nas mali pacjenci mogli odzyskać sprawność zbliżoną do tej sprzed amputacji.