By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza Stopy

Prawidłowo dopasowana proteza stopy pozwala wrócić do mobilności i odzyskać radość życia sprzed amputacjii. Zastosowanie protezy nieporównywalnie podnosi komfort życia pacjenta. W wielu przypadkach możliwe jest nawet uprawianie sportu, a więc można mówić o powrocie do pełnej sprawności. Oczywiście dobór protezy jest kwestią bardzo indywidualną i uzależnioną od wielu czynników, m.in. od stopnia amputacji stopy, a także predyspozycji fizycznych pacjenta czy także od zasobów finansowych.

Amputacje w obszarze stopy dzielimy na: palce, śródstopie, całą stopę. W większości przypadków stosowanie obuwia ortopedycznego nie jest konieczne i można korzystać ze zwykłego obuwia. Przy częściowej amputacji stopy można zastanowić się nad kosmetyką sylikonową lub wkładą węglową. W przypadku amputacji całej stopy, lub tzw. amputacji Choparta, wymagane jest zastosowania protezy. Nowoczesne rozwiązania protetyczne umożliwiają częściowo odtworzenie funkcji stopy, takich jak amortyzacja, poprawa równowagi czy sprężystość pozwalającą na poprawę wygody chodu poprzez zwrócenie części energii przy wykonywnaiu kroku.

Dostępne rozwiązania

Kosmetyka

W przadku częściowej amputacji stopy niewymagającej zaprotezowania możemy zaproponować sylikonowe uzupełnienie stopy. Pełni ona funkcje kosmetyczne, a niektóre modele posiadają wbudowaną wkładkę węglową. Znajdą u nas Państwo rozwiązania indywidualne jak i gotowe produkty w wielu modelach i odcienaich kolorystycznych.

Protezy

Dla amputacji całej stopy lub przez stawy wykonujemy protezy. W skład takiej protezy wchodzi lej protezowy oraz stopa protezowa z możliwością dodatkowej kosmetyki. Proteza w środku może zostać wykończona obiciem piankowym antybakteryjnym z jonami srebra lub specialnym miękkim termoplastikiem również z właściwościami antybakteryjnymi.

Wkładka Węglowa

Dla osób, które chcą przywrócić większą stabilność i dynamikę, a nie są zainteresowane kosmetyką proponujemy wkładki węglowe do butów. Wkładki te wykonane są z cienkiego laminatu włókna węglowego dzięki czemu nie zmieniają one w większym stopniu poziomu wysokości, a przez większą powierzchnie i swoją sprężystość poprawiaja dynamikę jak i stabilność.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą: