By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Protezy kończyn – C-Leg – Genium

Jedną z najczęstszych obaw wśród osób, które doświadczyły utraty kończyn, jest brak możliwości powrotu do niektórych aktywności wykonywanych przed tym zdarzeniem. Teraz już nie trzeba się o to martwić. Prezentujemy Państwu najnowszej generacji protezy C-Leg oraz Genium firmy Ottobock, które zapewnią szybszy powrót do niezależności.

Protezy C Leg stawów kolanowych dla osób aktywnych

Ottobock jest producentem najwyższej klasy protez dla aktywnych osób po amputacji kolana. W połączeniu z rehabilitacją są one w stanie zapewnić powrót do pełnej mobilności. Proteza C-Leg różni się od Genium niektórymi parametrami, jednak obie gwarantują, że życie po amputacji nie będzie znacząco odbiegało od tego, które dana osoba prowadziła wcześniej. Każda z protez c leg wspiera naturalny tryb chodzenia, umożliwia różne prędkości chodu oraz schodzenie ze wzniesień i schodów. Dopracowano także możliwość wymachu i kontroli pozycji. Ważnym aspektem jest też odciążenie zdrowej strony ciała podczas chodu z wykorzystaniem naszych protez c leg. Ponadto obydwa artykuły wyposażono w moduł Bluetooth, umożliwiający sterowanie za pomocą aplikacji Cockpit na smarfona.

Przegub kolanowy C-Leg sterowany mikroprocesorem

Wielokrotnie udoskonalany, najbezpieczniejszy przegub kolanowy sterowany mikroprocesorem, doczekał się już czterech generacji. Od 1997 roku ponad 75 tysięcy osób z amputacją na poziomie uda wybrało właśnie ten model. Jest to pierwszy na świecie system przegubowy całkowicie sterowany mikroprocesorem. Udoskonalono w nim mechanizm kontroli potknięć, dzięki czemu reakcja urządzenia jest bardzo szybka.

Rozpoznawanie fazy ruchu dzięki protezie C-Leg

Proteza C-Leg rozpoznaje fazę ruchu, w jakiej użytkownik się znajduje, dostosowując się do niej.  Zapewnia też większą płynność ruchów niż proteza tradycyjna. Istnieje również możliwość wyboru dodatkowego indywidualnego wzoru chodu. Elektroniczne sensory błyskawicznie przekazują dane potrzebne do zabezpieczenia fazy podporu i kierowania fazą wymachu, dzięki czemu poruszanie się jest bardziej intuicyjne.

Bioniczny system protetyczny Genium

Wprowadzona w 2011 roku, proteza Ottobock Genium jest przełomem w protetyce kończyny dolnej. Wiele lat prac badawczych i rozwojowych doprowadziło do stworzenia wyjątkowo funkcjonalnego stawu kolanowego, który umożliwia intuicyjne i naturalne sekwencje ruchów. Ruchy obliczane są z ogromną dokładnością i wyzwalane w czasie rzeczywistym. System bioniczny Genium rozpoznaje, kiedy użytkownik znajduje się na pochyłości lub nierównym terenie oraz czy zmienia prędkość poruszania się, a następnie dostosowuje do tego swoje parametry.

Ruchy kompensacyjne w protezie C-Leg Genium

Ruchy kompensacyjne zostały zredukowane do minimum. Urządzenie jest przystosowane do jak najszybszej reakcji na zmianę pozycji ciała, a maksymalny kąt zgięcia stawu kolanowego jest w tym przypadku największy ze wszystkich modeli dostępnych na rynku. To, co wyróżnia Genium na tle innych protez, to jej odporność na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne oraz dopasowanie do rodzaju odzieży i ciężkości obuwia.

Dodatkowo:

  • zastosowano najlepszego rodzaju materiały antykorozyjne,
  • gładka powierzchnia osłony ułatwia zakładanie i zdejmowanie ubrań,
  • umożliwia uprawianie dowolnych sportów, nawet jazdy na nartach czy rowerze,
  • daje możliwość poruszania się z obciążeniem, czy to na zakupach, czy na siłowni.