By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza stopy

Wybór stopy protezowym nie jest łatwym zadaniem, dlatego zawsze jeśli pacjent nie jest obeznany w temacie doradzamy możliwe jak najlepsze dla niego rozwiązanie. Wiele modeli zaprojektowane jest dla konkretnych aktywności jak: chodzenie, bieganie, jazda na rowerze czy pływanie.// W doborze stopy bieżemy pod uwgaę takie aspekty jak: koszt, poziom amputacji, wiek, aktywność czy hobby. Dla osób starszych proponujemy rozwiązania geriatryczne, dla bardzo aktywnych specialne stopy węglowe, a dla osób chcących komfortu chodzenia – hydrauliczne lub elektroniczne.// <- do poprawki jak całość

Rodzaje Stóp Protezowych

SACH

1d10dynamic_16_9_teaser_onecolumn_retina

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Najczęściej wykonana z rdzenia drewnianego lub z tworzywa sztucznego i wypełnienia piankowego, które pochłania energię(amortyzuje), ale nie tak dobrze jak stopy dynamiczne. Polecana osobom starszym i o niskiej aktywności.

Włókno Węglowe

Najczęściej proponowane przez nas rozwiązanie z szeroką gamą modeli z równie szeroką gamą cenową. Wykonana z laminatu z włókna węglowego. Zależnie od wybranego modelu posiadają mniejsze lub większe możliwości amortyzacji i oddawania energi wspierając wybicie. Polecana osobom od niskiej do wysokiej aktywności. Dzięki dzielonej stopie uzyskujemy możliwośc komfortowego poruszania się po trudnym terenie poprzez dopasowywanie się stopy do nierówności podłoża uzyskując możliwość „bujania się na boki”.

Włókno Szklane

Stopy z włókna szklanego zależnie od modelu oferują te same, lub lepsze właściwości niż z włókna węglowego, a dodatkowo dają poczucie większej miękkości oraz oferują gładsze przejście z pięty na palce.

Hydrauliczne

Stopa hydrauliczna jest połączeniem stopy węglowej z układem hydraulicznym symulującym prace kostki dzięki czemu chód jest bardziej naturalny, a stopa jeszcze lepiej dopasowuje się do terenu i lepiej amortyzuje chód.

Stopy Elektroniczne

Stopy elektroniczne(MPC) są dość nową kategorią stóp ortopedycznych. Dzięki zastosowaniu sensorów i mikrokontrolera przetwara informację o kończynie i otazającym ją środowisku by dostosować się do prędkości chodu. Mikrokontroler podejmu decyzje jak stopa powinna się zachować w danej sytuacji – kąt zgięcia kostki, poziom amortyzacji. Największą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość aktywnego dostosowania mechanicznych właściwości do sytuacji np. podczas fazy wymachu stopa podnosi się, by ułatwić wykonanie kroku. Niektóre modele dają możliwośc aktywnego wybcia – oprócz energi zebranej potrafi dzięki silnikom wygenerować dodatkową energię.

Kinex

Przeznaczona dla osób od małej do średio-wysokiej aktywności, bedąc przy tym wodoodporna(IP67). Stopa ta pozwala na zgięcie aż do 30°. Posiada funkcję manualnenj blokady w zadanym koncie ułatwiając jazdę autem lub inne aktywności.

Meridium

Wyposażona w automatyczny system regulacji wysokości pięty pozwalający łatwą i szybką zmianę obuwia bez potrzeby ręcznego dopasowywania.

Empower

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

System QuickChange

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kilka przykładowych stóp, które można u nas dostać

Chcesz wiedzieć czy znajdziesz u nas stopę, o której myślisz? Skontaktuj się znami.