Strona głównaNajnowsze rozwiązaniaNowoczesne protezy PFRON

Aktywny Samorząd

NOWOCZESNE PROTEZY FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW PFRON:

 

Celem głównym programu Aktywny Samorząd jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

 

W ramach programu, obszar C zadanie 3 i 4, osoby po amputacji kończyn dolnych i górnych mogą otrzymać wsparcie na zakup protezy lub utrzymanie w sprawności technicznej obecnie użytkowanej protezy. Pilotażowy program skierowany jest do osób uczących się, aktywnych zawodowo lub społecznie.

 

Szczegółowe informacje o warunkach dofinansowania (od 9 000,00 zł - proteza ręki do 25 000,00 zł proteza całej nogi) znajdziecie Państwo na stronach PFRON oraz w macierzystych MOPR i PCPR (lista oddziałów w podstronie "do pobrania"). Osoby zainteresowane zapraszamy na bezpłatne konsultacje w celu uzyskania rzetelnej i optymalnej oferty za adekwatne zaopatrzenie protetyczne.

 

Poniżej przykładowe dofinansowanie do protezy zależnie od poziomu amputacji:

 

Obszar C Zadanie 3- proteza, w której zastosowano nowoczesne rozwiązanie techniczne

 

proteza ręki - 9 000,00 zł

 

proteza przedramienia - 20 000,00 zł

 

proteza ramienia i po wyłuszczeniu w stawie barkowym - 26 000,00 zł

 

proteza podudzia - 14 000,00 zł

 

proteza uda - 20 000,00 zł

 

proteza uda i po wyłuszczeniu w stawie biodrowym - 25 000,00 zł

 

 

Obszar C Zadanie 4- dofinansowanie do utrzymania sprawności technicznej protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne

 

proteza ręki - 2 700,00 zł

 

proteza przedramienia - 6 000,00 zł

 

proteza ramienia i po wyłuszczeniu w stawie barkowym - 7 800,00 zł

 

proteza podudzia - 4 200,00 zł

 

proteza uda - 6 000,00 zł

 

proteza uda i po wyłuszczeniu w stawie biodrowym - 7 500,00 zł

 

 

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w nowoczesnych protezach kończyn dolnych i górnych, proponujemy potencjalnym Użytkownikom protez nasze usługi. Zawsze dobieramy elementy zgodnie z potrzebą i oczekiwaniem Użytkownika za rozsądną cenę. Większość wykonywanych protez w naszej pracowni ortopedycznej mieści się w przedziałach cenowych proponowanych przez PFRON. Wykonujemy oczywiście protezy elektroniczne (np. protezy nogi Harmony, C-Leg, Rheo, Plie, Synergy, GENIUM) i bioniczne (Bebionic, I-Limb, mioelektryczne/ bioelektryczne Otto Bock), których cena jest wyższa od refundacji. Dzięki programowi Aktywny Samorząd można otrzymać duże wsparcie finansowe do tychże protez. Naszym Pacjentom pomagamy znaleźć brakujące pieniądze na wykonanie protezy.

 

 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacji (rejestracja od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00 tel. 61 812 01 03, mail: info@ortopartner.pl lub telefony komórkowe 609 660 191 )

 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.