Strona głównaProtezy nógproteza całej kończyny dolnej

Proteza całej kończyny dolnej

W przypadku konieczności odcięcia całej kończyny na wysokości stawu, przeprowadza się wyłuszczenie w stawie biodrowym. Następnie powinna być wykonana specjalistyczna proteza kończyny dolnej, zapewniająca odpowiedni komfort użytkowania.

W celu wykonania odpowiednio dopasowanej protezy kończyny dolnej, na pierwszym etapie realizacji wykonujemy kosz biodrowy. Do tego stosujemy miękką żywicę elastyczną, specjalistyczne pianki czy miękkie tworzywa sztuczne w ramie z solidnego włókna węglowego.

Konieczne jest także zastosowanie protezy stawu biodrowego (jedno lub wieloosiowego z lekkich stopów).

Kolejnym koniecznym elementem jest zastosowanie bezpiecznego przegubu kolanowego (wieloosiowego (pneumatycznego lub hydraulicznego) bądź elektronicznego C-leg, Rheo, Genium lub Pile) oraz dobór stopy protetycznej z włókna węglowego.

Szczegółowy dobór podzespołów odbywa się podczas rozmowy medyczno-technicznej.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.