Strona głównaProtezy rąkproteza dłoni

Proteza dłoni

W naszej ofercie dostępne są protezy dłoni dedykowane pacjentom, dla których odtworzenie wizualne brakującej dłoni jest priorytetem. Współczesne rozwiązania protetyczne zapewniają wysoki poziom estetyki, a ponadto są komfortowe w użytkowaniu, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i lekkich, lecz wytrzymałych tworzyw. Mimo, że protezy kosmetyczne nie posiadają funkcji mechanicznych, mogą sprawdzić się jako pomoc przy codziennych czynnościach, jak np. przytrzymanie czegoś.

Pacjentom oczekującym odtworzenia funkcji mechanicznych utraconej kończyny dedykowana jest tzw. ręka mioelektryczna. Proteza mioelektryczna jest rozwiązaniem najbardziej zaawansowanym. Warto podkreślić, że protezy mechaniczne są niewiele droższe niż kosmetyczne. Proteza mioelektryczna jest zasilana akumulatorami, a ruch palców protezy wymuszany jest przez skurcze mięśni w kikucie kończyny. To ważne wsparcie w codziennych czynnościach, ponieważ pacjent może korzystać z szerokiej gamy chwytów. W przypadku dłoni najlepszym rozwiązaniem mioelektrycznym jest Touch Bionics. Pacjentom po amputacjach dłoni obok protez kosmetycznych, możemy zaoferować także mechaniczne, w tym mioelektryczne.

Jeżeli mowa o zastosowaniu całej dłoni protetycznej, to jest to już amputacja na poziomie przedramienia, do której zalicza się amputacja nadgarstkowa. W takim przypadku konieczne jest noszenie uprzęży na przedramieniu.

Proteza dłoni

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.