Strona głównaProtezy dla dzieci

Protezy nogi i ręki dla dzieci

Systemy protetyczne dla dzieci wykonywane są na stosunkowo krótki okres czasu(ze względu na szybki wzrost dziecka), dlatego istotny jest dobór odpowiednich podzespołów. Rynek producentów elementów dziecięcych jest stosunkowo ograniczony, jednakże już na tyle rozwinięty, ze dostępne są elementy tak jak stopa z włókna węglowego, a kolana wykonane ze stopów metali lekkich z sterowaniem hydraulicznym.

Istnieje również odpowiednia gama dłoni kosmetycznych, które często są dzisiaj wykorzystywane dla dzieci z wadami wrodzonymi. W wieku szkolnym można wykonać protezę mioelektyczną sterowaną impulsami mięśniowymi, która zapewnia dużą funkcjonalność dłoni. Obecna konstrukcja protezy pozwala na pozostawienie wcześniej dobranych elementów, a dokonuje się tylko wymiany leja czyli tej części protezy która ma bezpośredni kontakt z ciałem. W przypadku zastosowania dłoni mioelektrycznej przeprowadzamy odpowiedni pomiar i test z symulacją komputerową dla szybkiego i sprawnego posługiwania się tą dłonią.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.