By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza wyłuszczenia w stawie biodrowym

W przypadku konieczności odcięcia całej kończyny na wysokości stawu, przeprowadza się wyłuszczenie w stawie biodrowym. Następnie powinna być wykonana specjalistyczna proteza kończyny dolnej, zapewniająca odpowiedni komfort użytkowania.

W celu wykonania odpowiednio dopasowanej protezy kończyny dolnej, na pierwszym etapie realizacji wykonujemy kosz biodrowy. Do tego stosujemy miękką żywicę elastyczną, specjalistyczne pianki czy miękkie tworzywa sztuczne w ramie z solidnego włókna węglowego.

Konieczne jest także zastosowanie protezy stawu biodrowego (jedno lub wieloosiowego z lekkich stopów).

Kolejnym koniecznym elementem jest zastosowanie bezpiecznego przegubu kolanowego (wieloosiowego (pneumatycznego lub hydraulicznego) bądź elektronicznego C-leg, Rheo, Genium lub Pile) oraz dobór stopy protetycznej z włókna węglowego.

Szczegółowy dobór podzespołów odbywa się podczas rozmowy medyczno-technicznej.

Stawy Biodrowe

Mechaniczny

Mechaniczny staw biodrowy przywraca ruch w biodrze dzięki czemu posługiwanie protezą staje się łatwiejsze.

Hydrauliczny

Hydrauliczny staw biodrowy oferuje bardziej naturalnie wyglądający chód oraz zapewnia „miękkość” podczas stania jak i chodzenia, ale również dodaje sporo do wagi protezy ok 1,1kg.

Kosz biodrowy typu bikini

Zamiast zamykać całe biodro w sztywnej ramie z włókna węglowego proponujemy rozwiązanie lżejsze oraz wygodniejsze pozwalające na szerszy zakres ruchu jak łatwiejsze zginanie się. Pasy stabilizujące pozwalają na lepsze dopasowanie i możliwość dostosowania ucisku w dowolnej chwili. Dzięki otwartej budowie mamy większą wymianę powietrza zmniejszając potliwość i uczucie gorąca.

Pod względem wyboru pozostałych elementów nie różni się to od wyboru podzespoół na protezę uda.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą: