By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza Podudzia

Protezy podudzia wykonujemy w oparciu o skan i obróbkę komputerową lub tradycyjny odlew gipsowy z możliwością zastosowania komfortowych liner’ów(kopolimerowych lub sylikonowych lejów wewnętrznych). Dzięki użyciu digitalizacji i modelowaniu komputerowmu uzyskujemy lepsze dopasowanie niż w przypadku tradycyjnego odlewu gipsowego. Nasza pracownia ortopedyczna oferuje najnowsze rozwiązania w zakresie wykonywania protez podudzia w bardzo atrakcyjnych cenach. Wykonujemy m.in.:

  • protezy podciśnieniowe z wewnętrznym lejem pełno-kontaktowym i kapą kolanową lub bez przy odpowienim linerz’e z membranami uszczelniającymi,
  • protezy na pin z lejem wewnętrznym z pinem oraz zamkiem mocującym kikut w protezie,
  • protezy podciśnieniowe z pompą (system unity(bez kapy kolanowej) oraz harmony(z kapą kolanową).

Pozostałe elementy tj. łączniki i stopę dobieramy m.in. wg mobilności pacjenta, możliwości finansowych i potrzeb. Posiadamy również sprawdzone rozwiązania oraz systemy leja dla diabetyków.

Oferujemy również dodatkowe „pod systemy”, które umożliwiają szybką zmianę stopy oraz inne, któe można znaleźć na tej stronie

Systemy lejów

Podciśnienie

Rozwiązanie dla osób aktywnych. Zasada działania opiera się na wmontowanym w lej zaworze jedno lub dwu kierunkowym, którym uchodzi powietrze z wnętrza leja wypychane za pomocą kikuta podczas wykonywania kroku. Nierozłącznym elementem tego systemu jest lejek sylikonowy lub kopolimerowy wyposażony w membrany uszczelniające lub bez, ale konieczne jest zastosowanie wtedy doszczelniającej kapy/rękawa zachodzącego ponad kolano.

Harmony | Unity

Jest to system podciśnieniowy z odatkową dedykowaną pompą. W przypadku systemu Harmony mamy do wyboru pompe mechaniczną z pierscieniem pozwalającym na dodatkowe ustawienia siły podcisnienia lub pompę elektroniczną pracująca automatycznie z większą możliwością kontroli. W przypadku systemu unity mamy pompę mechaniczą i integracje pompy ze stopą protezową oraz w przypadku tego systemu nie jest wymaagna kapa kolanowa.

Pin

System z pinem przeznaczony jest dla osób mało do średnio aktywnych. Podczas zakładania protezy lejek sylikonowy/kopolimerowy wyposażony w pin blokuje się w zamku zapewniając pewne połączenie kończyny z protezą.

Lej protezowy w 2h, bez wyjścia z domu!

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania Direct Socket(Icecast) firmy Ossur jesteśmy wstanie wykonać protezę podczas jednej wizyty u nas w pracowni lub u Państwa w domu w ok. 2 godziny. Zapraszam do obejrzenia filmu prezentującego wykonanie leja protezowego w tym systemie.

System SocketLess od Martin Bionics

Nowoczesny system leja Socket-Less poza lekkością i lepszą termoregulacją pozwala na łatwe dopasowanie protezy w ciągu dnia. System ten można stosować również do protez elektronicznych | bionicznych. Można stosować do: systemu podciśnieniowego z dodatkowym lejkiem wewnętrznym, systemu na pin oraz z dedykowanym shark-skin suspension system.

System RevoFit

System RevoFit wraz z dodatkowym wewnętrznym lejem z miękkiego termoplastiku pozwala na regulację dopasowania przez co podnosi się komfort używania protezy i zmiana wagi nie jest już aż tak dużym problemem.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą: