By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza Dłoni

Amputacje na poziomie dłoni i palców są najczęstrzą amputacją w obrębie kończyny górnej. Obecnie istnieje wiele rozwiązań i w naszej pracowni ortopedycznej znajdą Państwo rozwiązania kosmetyczne, mechaniczne jak i elektroniczne. Głównym powodem stosowania częściowej protezy dłoni jest przywrócenie nawyku jej używania zamiast chowania, ze względów estetycznch, dyskomfortu przy dotyku lub strachu. Wiele osób korzysta z jednej protezy do pracy, a z innej do … . Protezy sylikonowe palców i dłoni służą do lekkich prac i zapewniają komfort psychiczny, protezy elektroniczne do średnich, a mechaniczne do ciężkich. Do protez mechanicznych jak i elektronicznych można stosować rękawice kosmetyczne, które można sciągać i zakładać.

Rozwiązania Kosmetyczne

Protezy sylikonowe bardzo dobrze sprawują się w lekkich pracach, a przede wszystkim dobrze wyglądają. Uzupełnienie kosmetyczne może pomóc w takich czynnościach jak:

  • pchanie,
  • ciągnięcie,
  • podnosznie lub trzymanie,
  • gestykulacja.

Amputacja części palca

W przypadku amputacji części palca najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie sylikonowej protezy kosmetycznej. Polega to na wykonaniu indywiduanego sylikonu lub wykorzystaniu gotowego już produktu z kilku dostępnych modeli i wybranie odpowiedniego koloru z próbnika. Oba te rozwiązania wymagają by pozostała część palca miała długość min. 2cm. Jest to konieczne by proteza dobrze się trzymałą i nie spadała.

Amputacja całego palca

Jeśli doszło do amputacji całego palca lub długośc pozostałego kikuta jest mniejsza niż 2cm to należy zastosować rękawice kosmetyczną lub częsciowe uzupełienie kosmetyczne jeśli jest to możliwe zachodzące tylko na częsć dłoni.

Amputacja dłoni

Przy znacznej utracie części dłoni stosuje się rękawice kosmetyczne. Zazwyczaj sięgają do nadgarstka dzięki czemu chrionią kikut i zapewniają naturalny wygląd dłoni.

Indywidualny sylikon

Film pokazujący proces i jakość wykonania idywidualnej kosmetyki dłoni(LivingSkin) przez TuchBionics, która jest jedną z kilku firm zajmująca się produkcją idywidualnych syliknów. Można u nas znaleźć również produkty takich firm jak Ottobock, Neuhof czy Regal Prosthetics

Rozwiązanie mechaniczne (Obecnie niedostępne)

Protezy mechaniczne są najbardziej odporne na uszkodzenia, a ich siła ograniczona jest jedynie przez użytkownika. W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązanie od firmy Naked Prosthetics, dzięki któremu można przywrócić siłę scisku, długośc palców i zręczność.

Rozwiązanie elektroniczne

Protezy elektroniczne są już dostępne dla osób z częściowa amputacją dłoni lub w przypadku utraty kilku palców. I-digits firmy Touch Bionics oferuje dużą funkcjonalnosć w pracy i życiu codziennym dzięki możliwości sterowania palacmi za pośrednictwem impulsów mięsniowych. Rozwiązanie to może być wykonane u nas lub podczas kilkudniowej wizyty w siedzibie producenta w Szkocji z wyżywieniem i zakwaterowaniem.

Inne przykładowe sylikony

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą: