By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza ramienia

Protezy ramienia w zależności od oczekiwań pacjenta mogą być kosmetyczne, mechaniczne, mioelektryczne lub hybrydowe. Bez względu na rozwiązanie wszystkie te protezy zaopatrzone są w miękki lej termoplastyczny z obniżoną rama. W niektórych przypadkach jest możliwość zastosowania dodatkowego leja silikonowego dla lepszego polaczenia z protezą.

– Protezy kosmetyczne zakończone są estetyczną dłonią wraz z rękawicą sylikonową dobraną do rozmiarów anatomicznych drugiej strony wraz biernym przegubem łokciowym

– Protezy mechaniczne zakończone są chwytna dłonią sterowana poprzez zawieszenie linkowe z możliwością zastosowania linkowego sterowania przegubem łokciowym

– Protezy mioelektrycze, protezy elektroniczne, protezy bioniczne, protezy hybrydowe zakończone są chwytną dłonią sterowaną poprzez impulsy mięśniowe i łokieć elektroniczny(sterowany również sygnałami mięśniowymi) lub hybrydowy (sterowany linkowo poprzez zawieszenie)

Systemy lejów

Podciśnienie

W skład systemu podciśnieniowego wchodzi zewnętrzna rama z włókna węglowego, miękki lejek wewnętrzny termoplastyczny oraz dodatkowe zawieszenie pozwalające rozłożyć cięzar protezy na drugie ramię. Protezę w takim systemie można zakładać na dwa sposoby: za pomocą specialnego rękawa poślizgowego do wciągania kikuta lub na wykorzystując specialny krem poslizgowy, który zasychając działa również jak klej.

Pin

W skład systemu na pin wchodzą te same elementy jak w systemie podciśnieniowym: rama i miękki wewnętrzny lejek oraz dodatkowy lejek sylikonowy, na którego końcu znajduje się pin. Ten pin przy zakładaniu protezy blokuje się w zmaku tworząc stałe połączenie z protezą.

System SocketLess od Martin Bionics

Nowoczesny system leja Socket-Less poza lekkością i lepszą termoregulacją pozwala na łatwe dopasowanie protezy w ciągu dnia. System ten można stosować również do protez elektronicznych | bionicznych. Można stosować do: systemu podciśnieniowego z dodatkowym lejkiem wewnętrznym, systemu na pin oraz z dedykowanym shark-skin suspension system.

Rodzaje protez

Proteza Kosmetyczna

Proteza kosmetyczna składa się z: lejka w wybranym systemie, łącznika/”rusztowania” na które zakłada się rękawice kosmetyczną. Rękawica kosmetyczna możebyć wykonana indywidualnie lub dobrana z dostępnych modeli i odcieni skóry. Proteza kosmetyczna przedramienia nie oferuje żadnych możliwości ruchowych poza dostosowaniem ulożenia palców, nadgarstka oraz łokcia.

Proteza Mechaniczna

Proteza mechaniczna lub inaczej proteza z końcówka roboczą(np. hakiem roboczym) dzięki zastosowaniu systemu linkowego sterowanego barkiem pozwala na otwarcie i zamknięcie dłoni jak i blokowanie  i odblokowywanie łokcia do jego ustawienia. Do dłoni mechanicznych można założyć rękawicę kosmetyczną oraz zmieniać końcówki robocze dzięki zastosowaniu szybko złączki.

Proteza Elektroniczna | Proteza Bioniczna

Proteza elektroniczna | bioniczna pozawala na sterowanie dłonią za pomocą sygnałów mięsniowych, przez co zależnie od dłoni można wykonywać różne chwyty. Do protezy elektronicznej przedramienia również można zastosować rękawicę kosmetyczną i szybką zmianę końcówek roboczych w tym na nie elektroniczne. W zależności od wyboru łokcia są dwa sposoby na jego sterownie: impulsy mięsniowe w przypadku łokci elektronicznych i systemy linkowe w przypadku łokci zwykłych i hybrydowych(do przesyłania sygnałów do dłoni)

Łokcie protetyczne

Dłonie protetyczne

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą: