By using our website, you agree to the use of our cookies.
By using our website, you agree to the use of our cookies.
609 660 191 info@ortopartner.pl Polna 15, Murowana Goślina 8.00 - 15.00

Proteza Przedramienia

Protezy przedramienia w zależności od oczekiwań pacjenta mogą być kosmetyczne, mechaniczne lub mioelektryczne. Bez względu na rozwiązanie wszystkie te protezy zaopatrzone są w miękki wewnętrzny lej termoplastyczny. W niektórych przypadkach jest możliwość zastosowania dodatkowego leja silikonowego dla lepszego połączenia z protezą. Można także wykonać u nas innowacyjny lej w systemie Socket-Less od Martin Bionics

– Protezy kosmetyczne wykończone są estetyczną dłonią wraz z rękawicą sylikonową dobraną do rozmiarów anatomicznych drugiej strony

– Protezy mechaniczne zakończone są chwytną dłonią sterowaną poprzez zawieszenie linkowe

– Protezy mioelektrycze zakończone są chwytną dłonią sterowaną poprzez impulsy mięśniowe.

W naszej ofercie proponujemy dłonie mioelektryczne takie jak MyoBock, BeBionic, MichaelAngelo fimy OttoBocki  I-Limb firmy Touch Bionics, Taska firmy taskaprosthetics. W przypadku wyboru protezy mioelektrycznej zapewniamy odpowiednie badanie sygnałów mięśniowych oraz trening w posługiwaniu się ręka(wirtualny i fizyczny).

Systemy lejów

Podciśnienie

W skład systemu podciśnieniowego wchodzi zewnętrzna rama z włókna węglowego oraz miękki lejek wewnętrzny termoplastyczny. Protezę w takim systemie można zakładać na dwa sposoby: za pomocą specialnego rękawa poślizgowego do wciągania kikuta lub na wykorzystując specialny krem poslizgowy, który zasychając działa również jak klej.

Pin

W skład systemu na pin wchodzą te same elementy jak w systemie podciśnieniowym: rama i miękki wewnętrzny lejek oraz dodatkowy lejek sylikonowy, na którego końcu znajduje się pin. Ten pin przy zakładaniu protezy blokuje się w zmaku tworząc stałe połączenie z protezą.

Rodzaje protez

Proteza Kosmetyczna

Proteza kosmetyczna składa się z: lejka w wybranym systemie, łącznika/”rusztowania” na które zakłada się rękawice kosmetyczną. Rękawica kosmetyczna możebyć wykonana indywidualnie lub dobrana z dostępnych modeli i odcieni skóry. Proteza kosmetyczna przedramienia nie oferuje żadnych możliwości ruchowych poza dostosowaniem ulożenia palców i nadgarstka.

Proteza Mechaniczna

Proteza mechaniczna lub inaczej proteza z końcówka roboczą(hakiem) dzięki zastosowaniu systemu linkowego sterowanego barkiem pozwala na otwarcie i zamknięcie dłoni. Do dłoni mechanicznych można założyć rękawicę kosmetyczną oraz zmieniać końcówki robocze dzięki zastosowaniu szybko złączki.

Proteza Elektroniczna | Proteza Bioniczna

Proteza elektroniczna | bioniczna pozawala na sterowanie dłonią za pomocą sygnałów mięsniowych, przez co zależnie od dłoni można wykonywać różne chwyty. Do protezy elektronicznej przedramienia również można zastosować rękawicę kosmetyczną i szybką zmianę końcówek roboczych w tym na nie elektroniczne

System SocketLess od Martin Bionics

Nowoczesny system leja Socket-Less poza lekkością i lepszą termoregulacją pozwala na łatwe dopasowanie protezy w ciągu dnia. System ten można stosować również do protez elektronicznych | bionicznych. Można stosować do: systemu podciśnieniowego z dodatkowym lejkiem wewnętrznym, systemu na pin oraz z dedykowanym shark-skin suspension system.

Dłonie protetyczne

Wyspecializowane końcówki robocze

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą: