Strona głównaProtezy rąkproteza ręki mio

Proteza ręki mio to komfortowe rozwiązanie, które pozwala pacjentom na kontrolowane poruszanie palcami ręki

Proteza ręki mio to bardzo nowoczesna metoda zaopatrzenia ortopedycznego. Wykorzystuje ona impulsy mięśniowe, by swoim działaniem zbliżyć się do funkcjonowania prawdziwej ręki i sprawić, aby życie pacjenta bez kończyny było tak samo samodzielne, jak osoby, która ma obie ręce sprawne. Protezę tę polecamy zarówno pacjentom, którzy urodzili się bez kończyny, jak i tym, którzy stracili ją w wyniku choroby czy wypadku.

Jak działa proteza mio?

Proteza mioelektryczna składa się z elektrod, jednej albo dwóch, które mają za zadanie zbieranie impulsów elektrycznych z powierzchni mięśni i przesyłanie ich do układu elektronicznego oraz roboczego elementu, takiego jak dłoń, staw łokciowy, barkowy. W momencie, gdy mięsień kikuta ręki napina się, sygnał elektryczny przetworzony przez elektrodę powoduje ruch stawu barkowego, łokciowego oraz palców dłoni. Jest on wytworzony przez małe, elektryczne silniczki ulokowane w elemencie roboczym. Dłoń w protezie ręki mio może otwierać się i zamykać, może również mieć różną siłę zaciskania palców - od delikatnej po intensywną. Wśród modeli protezy ręki mioelektrycznej istnieją takie, w których pacjent może poruszać palcem wskazującym środkowym i kciukiem oraz bardziej zaawansowane, w których każdy palec porusza się niezależnie, co umożliwia stosowanie różnych chwytów.

Czy każdy może skorzystać z protezy mio?

Ponieważ proteza mio wymaga zasilania bateriami pacjent musi pamiętać o jej codziennym doładowaniu. Nie jest to jednak czynność trudna, bo przypomina ładowanie telefonu. Odrobinę trudności może jednak sprawić początkowo korzystanie z funkcji protezy ręki mioelektrycznej. Pacjent powinien skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który indywidualnie dobierze zestaw ćwiczeń uzależniony od wielkości kikuta pacjenta oraz sprawności jego mięśni. Dzięki nim poprawi się jego zakres ruchów, a wykonywanie codziennych czynności za pomocą protezy po pewnym czasie stanie się tak płynne, jak przy naturalnej kończynie.

Chociaż proteza ręki mio jest niezwykle nowoczesna i tym samym kosztowna, to dzięki programom dofinansowania z NFZ i PEFRON również pacjenci o niskich dochodach mogą starać się o jej zakup. W naszej ofercie znajdują się także inne rozwiązania, między innymi mechaniczna proteza ręki oraz bioniczna proteza ręki.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.