Strona głównaProtezy nógproteza stopy

Proteza stopy

Prawidłowo dopasowana proteza stopy pozwala wrócić do mobilności i odzyskać radość życia sprzed operacji. Zastosowanie protezy nieporównywalnie podnosi komfort życia pacjenta. W wielu przypadkach możliwe jest nawet uprawianie sportu, a więc można mówić o powrocie do pełnej sprawności. Oczywiście dobór protezy jest kwestią bardzo indywidualną i uzależnioną od wielu czynników, m.in. od stopnia amputacji stopy, a także predyspozycji fizycznych pacjenta czy także od zasobów finansowych.

Amputacje w obszarze stopy dzielimy na: palce, śródstopie, tyłostopie, całą stopę. Stosowanie obuwia ortopedycznego nie jest konieczne. Można korzystać ze zwykłego obuwia zachodzącego na kostkę (w przypadku krótkiego kikuta) lub dowolnego innego (w przypadku dłuższego kikuta), jednak konieczne jest zastosowanie specjalnej wkładki z włókna węglowego. Amputacja całej stopy, tzw. amputacja Choparta, wymaga zastosowania protezy stopy. Nowoczesne rozwiązania protetyczne umożliwiają częściowo odtworzenie funkcji stopy, takich jak amortyzacja, poprawa równowagi czy sprężystość pozwalającą na poprawę wygody chodu poprzez zwrócenie części energii przy odbiciu.

Wkładka z włókna węglowego

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.