Strona głównaProtezy nógproteza uda

Proteza uda - cena z dofinansowaniem

Pacjenci tracą kończyny dolne w wyniku wypadku, choroby czy wady wrodzonej, która wymaga amputowania nogi. Brak kończyny dolnej bardzo utrudnia swobodne poruszanie się oraz odbiera poczucie samodzielności. Jednak nowoczesne protezy są coraz bardziej popularne, a cena protezy udowej staje się coraz bardziej przystępna także dlatego, że jej zakup jest refundowany.

Budowa protezy udowej

W skład protezy uda wchodzi lej udowy, kolano protetyczne, stopa protetyczna i łączniki. Lej udowy może być pełnokontaktowy w systemie podciśnieniowym, lub wykonany w systemie z użyciem leja silikonowego mocowanego na pin lub pasek łączeniowy (Kiss system). Wszystkie te systemy wykończone są miękkim wewnętrznym wkładem oraz ramą z włókna węglowego do połączenia z kolanem.

Przeguby kolanowe dobierane są w zależności od stopnia mobilności i warunków kikuta (długość i siła mięśniowa). Wyróżniamy przeguby mechaniczne, pneumatyczne, hydrauliczne lub elektroniczne typu C-leg, Rheo, Genium lub Pile. Przeguby w zależności od konstrukcji są również jedno, jak i wieloosiowe z funkcją bezpiecznego podparcia.

Stopy protetyczne najczęściej wykonane z włókna węglowego w połączeniu z kolanem zapewniają dynamiczny chód i komfort chodzenia. W ofercie mamy również stopy pylonowe z włókna węglowego dla osób bardzo aktywnych, związanych z rożnymi dyscyplinami sportu oraz stopy z regulacją obcasa do 5 cm dla kobiet.

Cena protezy uda

Nasze pierwsze spotkanie z pacjentem poszukującym idealnej protezy udowej to wywiad, który ma na celu zebranie informacji na temat jego aktywności i stylu życia. Dla wielu z pacjentów decydująca jest cena protezy uda. Możliwości finansowe często bowiem odbiegają od kwoty, jaką trzeba zapłacić za nowoczesne komponenty. Podczas spotkania dokładnie poinformujemy Państwa o cenie protezy uda oraz o kwotach, jakie można otrzymać w ramach refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia, jak również o możliwościach otrzymania dodatkowych środków z PCPR-u. Dzięki dofinansowaniu do ceny protezy udowej pacjent może otrzymać ją za darmo lub z minimalnym wkładem własnym. Już najtańsza, podstawowa proteza udowa umożliwia samodzielne funkcjonowanie. Bardziej zaawansowane protezy uda posiadają wyższe ceny, jednak stopień zaawansowania protezy zależy od indywidualnych wymagań pacjenta. Dokonując wyboru nie zawsze warto kierować się tylko ceną protezy udowej, a właśnie stylem życia i możliwościami, jakie stwarza posiadanie nowoczesnego zaopatrzenia ortopedycznego.

Oprócz atrakcyjnych cenowo protez udowych, oferujemy również w korzystnych cenach protezy ręki oraz zaawansowaną technologicznie protezę C-leg.

System RevoFit

Dla jeszcze lepszego dopasowania leja dla naszych pacjentów oferujemy system RevoFit

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.ortopartner.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.